MENKAVERTIŠKUMO KOMPLEKSAS

Menkavertiškumas žmonijoje vienas iš labiausiai paplitusių psichologinių savybių, nuo kurio vaistų jokioje vaistinėje nerasime, tačiau vienintelis kelias – Dvasinė Terapija. Šis straipsnis nėra „vakcina“ Jūsų problemai išspręsti, kadangi procesas kiekvienam žmogui individualus. Reikia pasigilinti į esamą situaciją ir tik tuomet menkavertiškumo kompleksas bus išaiškintas. Pradėkime nuo pat pradžių, kai reinkarnavusi žmogaus siela atsiduria naujagymio kūne, o pirmaisiai gyvenimo žingsniais abu tėvai formuoja (programuoja) vaiko vidinį ir išorinį pasaulį.

Taigi pirmieji žingsniai, kai jau vaikas pradeda vaikščioti ir tyrinėti pasaulį, o mes daugiau jam sakome „Negalima“, negu „Galima“ – tuomet nepaliekame jam sprendimo įsisavinti pasitikėjimo programos. Visuomet „Ne“ pakeičiame į „Taip“. Pavyzdžiui „Nevaikščiok po balas basas, apausiu guminiais batais ir tuomet galėsi“. Automatiškai vaikui atsiranda pasitikėjimas savimi, palaikymas, nes kai kurios mūsų vaikystės patirtys yra privalomos. Kitaip vaikas vėl grįš prie tos pačios vietos, kur jam draudėte. Žinoma nepritarsime jam žaisti su degtukais! Tiesiog nereikia drausti visko 100proc.

MENKAVERTIŠKUMAS IR NEPILNAVERTIŠKUMAS

Nuotrauka iš asmeninio archyvo – „Pasitikėjimas“

Paauglystėje mokinys gauna prastesniu balus nei kaimyno vaikas ir jei jūs jį versite gauti tokius pat balus ir menkinsite dėl to, kad nepavyko – tuomet jau esate vaiko menkavertiškumo kūrėjai. Žinoma, mes visada paskatiname maksimumui, kad parneštu mūsų sūnus arba dukra iš mokyklo dešimtuką, tačiau labai svarbu, pralaimėjimo metu neteisti. Gal jis viename dalyke gauna tai, o kam jis iš tikrųjų pašauktas – gaus maksimumą.

Kitu atveju, jūs tik pabloginsite žmogaus savivertę, visam gyvenimui, nes užauges kompleksuotas asmuo, turi rimtų problemų su savirealizacija. Jis turi motyvacijos kartais, bet negali atsiskleisti, nes viduje stabdo menkavertiškumas. Jam nesiseka ir santykiuose, jam neįmanoma pilnai atsiskleisti, nes tokį jį suformavo netinkama aplinka, netinkamas auklėjimas.

MŪSŲ SIELOS PRIGIMTIS – MEILĖ

Menkavertiškumas - Tevo ir Motinos Meilė Nuo Mažens Geriausias Vaistas.
Nuotrauka iš asm. archyvo – „Tėvo Meilė“

Menkavertiškumas pagrinde išauga dėl meilės stokos. Jūk mūsų sielos prigimtis yra mylėti ir būti mylimiems. Vadinasi vaiko prote vystosi tai,kad jei neparnešiu į namus dešimtuko – tada tėvai manęs jau nemylės. N viename straipsnyje minėjau, jog mes ateiname į šį pasaulį mylėdami ir jei žmogus užauga negatyvioje aplinkoje – automatiškai fizinis pradas – „EGO“, tarsi vijoklis, apsivinioja mūsų širdį ir paslepia ją giliai bedugnėje. Neveltui ne viena dvasinė terapija sugražina asmenybę į dabartinę būseną.

Jeigu nepasitikite savimi ir manote, kad jus kankina menkavertiškumas – tuomet susisiekite su manimi ir susitarsime, kaip pašalinti vidines piktžoles Jūsų širdyje, kad meilės gėlės vėl išvystų dienos šviesą (Dievo energiją).

Menkavertiškumas | Nepilnavertiškumo Kompleksas | Nepakankamumas | Menkavertiškumo Kompleksas